AT17N512-10SC
SHENZHEN ECER NETWORK TECHNOLOGY CO.,LTD
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
AT17N512-10SC
Category : Integrated Circuits (ICs) Memory Configuration PROMs for FPGAs
Product Status : Obsolete
Mounting Type : Surface Mount
Package : Tube
Series : -
DigiKey Programmable : Not Verified
Supplier Device Package : 20-SOIC
Mfr : Microchip Technology
Operating Temperature : 0°C ~ 70°C
Memory Size : 512kb
Voltage - Supply : 3V ~ 3.6V
Programmable Type : Serial EEPROM
Package / Case : 20-SOIC (0.295", 7.50mm Width)